Badania przesiewowe

Badania wykonywane sensorem Hipokratesa przez mgr fizjoterapii. Urządzenie skanuje postawę dziecka w parę sekund.

Badania to odbywa się bezdotykowo, bezinwazyjnie oraz bezstresowo dla dziecka ponieważ jest wykonywane w znanym przez nie środowisku i pod czujnym okiem fizjoterapeuty oraz pedagoga przedszkolnego. Po badaniu urządzeniem fizjoterapeuta kontroluje postawę dziecka i upewnia się, że wynik badania jest prawidłowy dodatkowo sprawdza on stopy dziecka aby wykluczyć płaskostopie lub inne wady stóp.

Badania trwa parę minut. Nie są wymagane żadne specjalne warunki w pomieszczeniu ponieważ urządzenie jest całkowicie mobilne. Jedyne wymagania to przylegająca odzież aby badanie było jak najbardziej wiarygodne i dokładne Czas badania daje możliwość przebadania dużej ilości dzieci i wykrycia ewentualnych wad postawy.

Badajmy dzieci ponieważ musimy zadbać o ich przyszłość!

Odpowiedz

Pola wymagane są podświetlone*