Nazywam się Igor Pawlewski i jestem fizjoterapeutą, prowadzącym firmę Diagnostic. Wiem, że przez Polskę przechodzi w tej chwili prawdziwa plaga: stale rosnący trend wad postawy u dzieci. Wychodzę naprzeciw temu trendowi. Chcę, aby każdego dnia moje badania i działania przeciwdziałające prowadziły do całkowitego wykrycia wad postawy oraz ich zupełnego skorygowania. Podstawą mojego działania jest jak najwcześniejsze wykrycie wady postawy, a następnie niwelowanie tych wad poprzez zajęcia… w formie zabawy!

Misja? Proste plecy!

Firma Diagnostic powstała, aby wykonywać przesiewowe badania wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym. Prowadzone przeze mnie badania przebiegające całkowicie bezboleśnie, bezstresowo i w miłej atmosferze odbywają się w placówce dydaktycznej, a więc w środowisku przyjaznym dla Państwa dziecka.

Od samego początku firma Diagnostic niezmiennie oferuje moje umiejętne wykorzystanie wiedzy z zakresu przesiewowych badań wad postawy. Posiadam spore doświadczenie w zakresie diagnostyki oraz profilaktyki prozdrowotnej u dzieci w wieku przedszkolnym. Moja zasada jest prosta: zawsze przedstawiamy końcowy efekt badań w formie rzetelnych i przejrzystych wyników.

Pamiętajmy: im wcześniej wykryta wada postawy, tym większa szansa dla dziecka na zdrowy kręgosłup oraz proste plecy.

Wyruszamy do przedszkoli!

Wiem, że środowisko przedszkolne ma bardzo duży wpływ na harmonijny rozwój dziecka: nie tylko wychowuje i uczy, ale przede wszystkim dba o prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. Obecnie zauważyć można coraz niższy poziom sprawności fizycznej – zarówno wśród dzieci młodszych, jak i młodzieży szkolnej. Problem wynika ze znikomej aktywności fizycznej. Przyczyna? Zapracowanie  rodziców, brak czasu wolnego, ograniczona ilość czasu, jaką poświęca się dzieciom… to także ma negatywny wpływ aktywność fizyczną milusińskich. Analizując dokładniej powyższe zagadnienia mogę (ze stale rosnącą pewnością) stwierdzić, że to właśnie powyższe czynniki mają kolosalny wpływ na powiększającą się liczbę dzieci posiadających odchylenia od prawidłowej postawy ciała.

Według moich ustaleń około 80-ciu procent polskich dzieci cierpi na wady postawy stóp, kolan lub kręgosłupa. To właśnie dlatego zdecydowałem się na założenie działalności zdecydowanie i skutecznie przeciwdziałającej ogólnopolskiemu trendowi powiększania się ilości dzieci z wadą postawy.

Cel jest jeden: jak najwięcej przebadanych dzieci. Wynikająca z tego konsekwencja? Jak najwięcej dzieci z szansą na prawidłową postawę! W tym celu wykorzystuję tradycyjną metody działania, czyli fizjoterapię oraz nowoczesną metodę badania: sensor Hipokratesa. Daje to możliwość szybkie i dokładnego, które nie stresuje tak dziecka jak wizyta u lekarza.